19.07.2015

Останнім часом у ЗМІ стала поширюватись інформація про створення «іменних» добровольчих підрозділів у складі Збройних Сил України. Наприклад, мусульманський батальйон «Крим», окремі підрозділи «Правого Сектору» та інші. Інформація про формування такого роду підрозділів не відповідає дійсності. Ми пропонуємо колегам більш виважено та відповідально ставитися до оперування термінами у цьому контексті. Річ у тім, що українське законодавство не передбачає створення у складі Збройних сил України підрозділів, сформованих за національним, релігійним або політичним принципами.

Водночас, Збройні Сили України вітають бажання чоловіків боронити рідний край зі зброєю в руках. Кожен має змогу стати на захист Батьківщини, прибувши до військкомату та призвавшись до лав Збройних Сил. І це єдиний шлях реалізувати свій конституційний обов’язок. Відповідно до чинного законодавства призов військовозобов’язаних на військову службу здійснюється виключно через військові комісаріати. Так само через військкомати призиваються й чоловіки, які вже мають досвід бойових дій у лавах добровольчих батальйонів. Так, в лавах вітчизняного війська вже служать понад 200 військовослужбовців, які раніше виконували завдання у складі добровольчих підрозділів. У процесі оформлення – документи ще на майже 60 бійців-добровольців, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом. Всього ж через військкомати добровольцем до війська іде кожен десятий.

Зараз триває 6 черга мобілізації, завданням якої є підготовка навчених, всебічно забезпечених військовослужбовців, які протягом липня-вересня поточного року замінять у районах проведення Антитерористичної операції на територіях Донецької та Луганської областей військовослужбовців, які більше року стримують агресію противника, не дозволяють іржі сепаратизму та тероризму розповзатись територією країни. На добровольців, які мають підвищену мотивацію та швидше і якісніше опановують військову справу, в цьому плані покладається неабияка роль.