19.07.2015

У Міністерстві охорони здоров’я України працює Оперативний штаб МОЗ України з питань прийому до вищих медичних навчальних закладів у 2015 році, основною компетенцією якого є розв’язання проблемних питань вступної кампанії, зокрема, координація роботи приймальних, забезпечення належної організації роботи з абітурієнтами. Працюють консультативні телефони та зворотній зв'язок шляхом електронного листування.

Станом на сьогодні у Міністерстві охорони здоров’я України, у порівнянні з минулим роком, спостерігається значно менша кількість звернень громадян з питань надання тих чи інших роз’яснень щодо вступу, а також скарг на роботу приймальних комісій, організацію прийому документів тощо.

Нагадуємо, що до завершення прийому документів попереду залишається 14 днів. Відповідно до Умов прийому прийом документів від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти закінчується о 18:00 31 липня.

Рейтинговий список вступників буде оприлюднений вишами не пізніше 12 години 4 серпня, зарахування вступників за державним замовленням відбудеться 10 серпня, а для навчання на умовах контракту – не пізніше 15 серпня.

В цьому році, як і у минулі роки, вступник може подати заяву (заяви) в паперовому або в електронному вигляді. Абітурієнти мають право подати документи у п’ять вищих навчальних закладів та на три спеціальності в кожному з них (максимум 15 спеціальностей). При цьому особливістю цьогорічного вступу є те, що при поданні заяви про вступ на кожну окрему спеціальність абітурієнт повинен буде зазначити пріоритет кожної з них.

Пріоритет або пріоритетність – це показник, виражений числом від 1 до 15, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де «1» є показником найбільшої пріоритетності заяви.

Роз’яснення

Якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту. Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Станом на 16 липня до вищих медичних навчальних закладів було подано понад 40 тисяч заяв від абітурієнтів, що становить майже 7,3 % від усіх заяв абітурієнтів в Україні (549 971) та 70,3 % від усіх заяв, поданих на ОКР Спеціаліста (57498 осіб).

Гендерний розподіл вступників є таким: чоловіки – 12 692 особи (31,1 %), жінки – 28 172 особи (68,9 %). При цьому бажання отримати медичну освіту виявило майже 11 тисяч осіб с числа сільської молоді.

На місця державного замовлення подано 31620 заяв (78,7 % від загальної кількості заяв), майже вдвічі менше, ніж на цей момент минулого року (56 344 заяви). З цієї кількості від осіб, які мають цільове направлення та проживають у сільській місцевості надійшло лише 605 заяв (при плані 974 місця), що майже в 3 рази менше, ніж минулого року на 7 день прийому (1589 заяв).

Лідерами серед вступників за кількістю поданих заяв є Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Львівський національний університет ім. Д. Галицького, Вінницький національний університет ім. М.І. Пирогова та Буковинський державний медичний університет.

Складною лишається ситуація із вступом до евакуйованих Луганського та Донецького медичних вишів, що безпосередньо пов’язано із проведенням антитерористичної операції на території відповідних областей. Так, до Донецького національного медичного університету ім. М. Горького подано лише 410 заяв, до Державного закладу «Луганський державний медичний університет» подано 263 заяви.