19.07.2015

Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції         Сергій Устименко провів зустріч зі Спеціальним представником Головування ОБСЄ з гендерних питань Послом Мелані Вервір.

Заступник Міністра зазначив, що забезпечення рівних можливостей жінок і чоловіків та ліквідація дискримінації щодо жінок визначені як цілі співробітництва в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. План заходів з імплементації Угоди, затверджений Кабінетом Міністрів України, містить положення щодо імплементації низки директив Євросоюзу – щодо питань зайнятості, неповної зайнятості, розширення доступу жінок до товарів і послуг, рівності чоловіків і жінок у сфері соціального захисту, а також батьківських відпусток.

Затверджено Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 р. До її виконання залучаються міжнародні організації і громадські об’єднання. У кожному регіоні визначено заступників голів обласних державних адміністрацій, відповідальних за реалізацію державної гендерної політики.

Актуальним для України залишається питання збільшення представництва жінок у парламенті, зауважив Устименко. Для вирішення цієї проблеми до Закону України «Про політичні партії в Україні» були внесені зміни щодо введення квот, які визначають мінімальний рівень представництва жінок у виборчих списках політичних партій – не менше 30-ти відсотків.

Також цього тижня ухвалено законопроект про місцеві вибори, який забезпечить присутність не менше 30 відсотків однієї статі у відповідних виборчих списках.

Окрім того, Сергій Устименко нагадав, що Мінсоцполітики відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 спільно з центральними органами виконавчої влади, міжнародними і громадськими організаціями працює над розробкою Національного плану дій «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року». Актуальність документу зумовлено загрозами, пов’язаними із збройним конфліктом на Сході України, що носять гендерний характер.

Обговорювалися також питання протидії гендерно-обумовленому насильству, державної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Посол Мелані Вервір подякувала українській стороні за зусилля, що докладаються для вирішення масштабних соціальних питань і запевнила у всебічній моральній, фінансовій та експертній підтримці нашої країни з боку міжнародної спільноти.