19.07.2015

16 липня 2015 року під головуванням Голови Державного космічного агентства України Олега Уруського відбулося спільне засідання Колегії та Науково технічної ради ДКА України, на якому було розглянуто питання щодо організації забезпечення інформацією Головного ситуаційного центру України.

Голова ДКА України Олег Уруський зазначив, що Указом Президента України від 28.02.2015 р. №115 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про створення та забезпечення діяльності Головного ситуаційного центру України» Державному космічному агентству України доручено забезпечувати центр обробленою, дешифрованою та проаналізованою інформацією високої та надвисокої розрізненості із сучасних космічних платформ.

Під час презентації можливостей ДКА щодо забезпечення інформацією Головного ситуаційного центру України начальник Національного центру управління та випробування космічних засобів Володимир Присяжний наголосив на ключових завданнях, які реалізуються в інтересах безпеки та оборони країни.

Зокрема, на цей час до РНБО поставляються на постійній основі тематичні карти, створені на основі даних ДЗЗ щодо надзвичайних ситуацій (пожеж, паводків тощо). Західним центром радіотехнічного спостереження надаються оперативні дані про стан космічної обстановки, інформація про космічні системи дистанційного зондування Землі.

Головний центр спеціального контролю надає оперативну інформацію щодо дотримання міжнародних договорів про обмеження і заборону випробувань ядерної зброї; про випробування ядерної зброї і проведення ядерних вибухів у мирних цілях;  щодо сейсмічної обстановки та інших геофізичних явищ в України та світі; щодо радіаційної обстановки в пунктах дислокації об'єктів спеціального контролю.

Сьогодні Національний центр управління та випробування космічних засобів проводить перемовини із іноземними компаніями–власниками космічних систем ДЗЗ щодо отримання  супутникових даних високої та надвисокої розрізненості у режимі прямого доступу.