20.07.2015

Головна теза змін у МВС: не втрачаючи керованості, змінити якість. Про це Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив на брифінгу у м. Самбір Львівської області за результатами робочої наради, присвяченої експерименту на базі місцевої міліції.

За словами глави МВС, сьогодні в Самборі відбулася робоча зустріч, учасники якої обговорили черговий етап реформи МВС. Це серйозна довготривала робота з перетворення пострадянської системи у нову систему.

«Головна теза наших змін дуже зрозуміла: не втрачаючи керованості, змінити якість», – підкреслив глава МВС.

Він зазначив, що вже прийнято Закон України «Про Національну поліцію» і всі необхідні супутні закони. Вони були напрацьовані командою фахівців МВС для того, аби змінити ситуацію у відомстві. Поліція має бути сервісним інститутом, а людина в поліцейській формі допомагала людині на вулиці.

«У нас 3 місяці для того, аби перейти від пострадянської міліції до нової поліції, від ситуації «карати і кришувати» – до ситуації «служити і захищати», – підкреслив Арсен Аваков.

Він нагадав, що в даний час тривають експерименти в Хмельницькому і Самборі, раніше подібний досвід був отриманий в Києві, де зараз вже діє патрульна служба. Експерименти тривали різний час,  однак всі вони засвідчили, що кількість звернень до правоохоронців зросла в кілька разів. Зокрема, в Києві ця цифра збільшилася учетверо, в Хмельницькому – вп’ятеро, у Самборі – у півтора рази.

«Це говорить про те, що люди вірять, що можна чогось добитися, і дзвонять», – зазначив Арсен Аваков.

Ще одним викликом, який стоїть перед МВС, є необхідність здійснення інфраструктурних змін, коли бюрократи з кабінетів мають вийти на вулиці і перетворитися на реальних помічників людям. Структурні підрозділи – слідство, підрозділи спеціального призначення – мають стати ефективними.

«Люди мають відчути захист. Ось на цьому шляху ми стоїмо», – підкреслив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ України також поспілкувався з місцевими мешканцями.