20.07.2015

У рамках робочого візиту Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка до Лондона та його зустрічі з Прем'єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном було досягнуто домовленості про співпрацю в реформуванні української економіки, зокрема реформуванні державної податкової адміністрації і митниці. Про це Глава Уряду повідомив на засіданні Верховної Ради України у п’ятницю, 17 липня.

Він зазначив, що Уряд України проводить переговори про передачу окремих митниць в управління британській компанії, в якої є досвід управління митницями в окремих країнах-членах Європейського Союзу та інших державах.

«Ми очікуємо на завершення переговорів, аби передати декілька митниць в управління британській компанії і показати, що у нас є не просто нова культура спілкування на митниці, а що доходи тих митниць, які оперуються старими корумпованими українськими чиновниками, і тих, які будуть передані в управління британській компанії, - суттєво відрізняються», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Окрім цього він повідомив, що до України вже прибули експерти з Великої Британії для допомоги у проведенні «повної і всеохоплюючої реформи податкової адміністрації».

«Думаю, що найкращий шлях – це насамперед скоротити Державну фіскальну службу вдвічі та відповідно збільшити заробітні платні», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності максимально зменшити контакти між платником податків і податковою адміністрацією: «Електронне врядування в податковій системі. Менше спілкуєшся з податківцем – менше платиш хабарів. Через Інтернет хабар не передаси».