21.07.2015

Уряд формує робочу групу щодо реформування системи управління зоною відчуження. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський під час брифінгу в Будинку Уряду.

Як зазначив Валерій Вощевський, в зоні Чорнобильської АЕС функціонує унікальний технічно-виробничий комплекс, аналогів якого немає в світі.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що реформування системи управління зоною відчуження покликане підвищити безпеку, сприяти розвитку інвестиційно-інноваційної діяльності з урахуванням специфіки цієї території та її потенціалу.

Пропонується ліквідувати Державне агентство з управління зоною відчуження. Натомість буде створено державний концерн щодо роботи з ядерними матеріалами та радіологічний заповідник.

«Попереду нас чекає велика робота. Її хід та результати перебуватимуть на щотижневому контролі Прем’єр-міністра України», - підкреслив Валерій Вощевський.

Як повідомлялося раніше, українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Валерієм Вощевським на Асамблеї донорів у Лондоні домовилася про подальше фінансування будівництва об'єкта «Укриття» на Чорнобильській АЕС з країнами-донорами.

Зокрема, всі донори підтвердили готовність зробити додаткові внески для завершення цього проекту у листопаді 2017 року.

Нагадаємо, Уряд України прийняв рішення 2016 року провести велику міжнародну конференцію до 30-ліття трагедії на Чорнобильській АЕС.