21.07.2015

Національне агентство зайнятості, яке буде створене на базі Державної служби зайнятості, має запрацювати з 1 січня 2016 року. Про це на засіданні колегії Міністерства соціальної політики України заявив Міністр Павло Розенко.

«Сьогодні ні для кого не секрет, що внаслідок військової агресії та падіння економіки різко загострилася ситуація на ринку праці в Україні. Державна служба зайнятості не змогла впоратися із такими викликами. Тому в такому вигляді, в якому існує зараз служба зайнятості, вона далі існувати не може, - сказав він. - Мною були прийняті жорсткі кадрові рішення.  Але не в керівництві справа, справа в нових підходах існування цієї служби».

«Створення Національного агентства зайнятості замість Державної служби зайнятості - це не зміна вивіски, це кардинальна зміна підходів діяльності на ринку праці. Це не бюрократична структура, не центральний орган виконавчої влади, не бюрократи в краватках, які сидять в кабінетах, це мобільна активна сервісна служба, яка надає послуги громадянам України щодо працевлаштування, перенавчання, підвищення кваліфікації тощо, об’єднуючи свої зусилля з недержавним сектором”, - підкреслив він.

За словами Павла Розенка, запропоновані новації вже виписані у вигляді окремого законопроекту, який планують внести на розгляд Парламенту вже у вересні. «Ми готові протягом місяця довести роботу щодо узгодження даного законопроекту з нашими соціальними партнерами, міжнародними організаціями і внести на розгляд Верховної Ради України. До 1 січня 2016 року Україна повинна побачити нове Національне агентство зайнятості», - зазначив Павло Розенко.

Нагадаємо, що концепція реформування служби зайнятості була презентована Міністром соціальної політики України Павлом Розенком 25 червня під час Міжнародної науково-практичної конференції «Ринок праці України: європейський вимір».

Акцент у практичній роботі Агентства робитиметься на активному посередництві і регулюванні ринку праці за допомогою новітніх інформаційних технологій. Буде сформовано єдину електронну базу вакансій.

«Зміняться підходи у роботі з зареєстрованими безробітними, - наголосив Павло Розенко. – Посилюється страховий принцип виплати допомоги по безробіттю. Активніше підтримуватимуться підприємницькі ініціативи зареєстрованих безробітних».

Агенція розширюватиме можливості працевлаштування громадян, застосовуватиме нові механізми підтримки молоді віком до 24 років (залучення випускників до роботи на умовах стажування за взірцями Німеччини і Румунії), сприятиме збереженню зайнятості людей, старших за 45 років. Активніше вирішуватимуться питання зайнятості членів особистих селянських господарств, учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб та інших категорій.

До функцій Національного агентства зайнятості буде також віднесено моніторинг випадків дискримінаційних обмежень, що містяться у оприлюднених вакансіях, з подачею цієї інформації до Державної служби з питань праці для відповідного реагування.

Окрім того, Мінсоцполітики і створюване Нацагентство зайнятості отримають функції прогнозування ситуації на ринку зайнятості, зокрема щомісячне публічне представлення оцінки ситуації на цьому ринку.