21.07.2015

Під час зустрічі Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко висловила занепокоєння української сторони у зв’язку з опублікованим на сайті Парламенту Угорщини протоколом засідання комітету з питань національної безпеки.

У цьому зв’язку увагу Посла було привернуто до безпрецедентних з часів незалежності України висловлювань угорського Міністра – керівника Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Я. Лазара під час виступу на згаданому засіданні щодо діяльності угорських спецслужб на території України.

Було наголошено на неприпустимості здійснення угорськими спецслужбами операцій на території України без погодження з українськими партнерськими службами.

Були також спростовані звинувачення, висловлені на адресу МЗС України щодо нібито перешкоджання угорській стороні в наданні допомоги угорській національній меншині, яка компактно проживає на Закарпатті.

Наталія Галібаренко висловила сподівання, що українсько-угорський діалог й надалі розвиватиметься у дусі взаєморозуміння та добросусідства, які традиційно притаманні відносинам між двома державами.