21.07.2015

20 липня 2015 року в столичному парку імені Шевченка в рамках святкування Міжнародного дня шахів в Україні відбувся сеанс одночасної гри та турнір з шахів «Кубок імені е2-е4».

Сеанс одночасної гри більш ніж на 30-ти дошках для шанувальників-аматорів шахів провів український гросмейстер Володимир Сергеєв. Крім того, учасники заходу мали змогу перевірити свої сили в традиційному аматорському турнірі з шахів (бліц) «Кубок імені е2-е4».

Учасників змагань привітали  заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк та президент Федерації шахів України Віктор Капустін.

Микола Мовчан зачитав вітальний лист від Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, у якому відзначено, що День шахів в Україні – свято мільйонів українців, для яких шахи стали справжнім культом розвитку морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини.

«Зі всенародної любові до шахів проростають видатні досягнення української гросмейстерської школи, останнім свідченням чого стала переконлива перемога Марії Музичук на чемпіонаті світу серед жінок.

Міністерство молоді та спорту розглядає шахи як невід’ємну складову загальнодержавної системи фізичної культури і спорту та буде їх всіляко підтримувати і розвивати», - йшлося у привітанні Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова.

Вітаючи учасників заходу, Микола Мовчан підкреслив, що Мінмолодьспорту України разом зі Спортивним комітетом України та Федерацією шахів України тісно співпрацюють в питаннях розвитку шахів. Заступник Міністра з питань європейської інтеграції також наголосив на важливості міжнародного співробітництва у сфері шахів та розповів про успішне проведення на початку липня 2015 р. першого українсько-литовського дитячо-юнацького шахового турніру-фестивалю, присвяченого Дню державності Литовської Республіки та 25-й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Нагадаємо, що 1 листопада 2011 року Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про проголошення Дня шахів в Україні».

Щорічно святкування Дня шахів в Україні відбувається 20 липня, який також з 1966 року є Міжнародним днем шахів.