21.07.2015

Підписано документ про завершення перемовин щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. Угода про вільну торгівлю передбачає сприятливі умови для українських сільгосптоваровиробників.

Із моменту набуття чинності Угоди ринок Канади стане відкритим для 98% української продукції, і натомість Україна лібералізує ринок для 80% канадської продукції.

«Мінагрополітики неодноразово брало участь у двосторонніх переговорах із канадською стороною для розширення співпраці у галузі сільського господарства. Суттєві переваги отримає вітчизняний аграрний сектор, адже на більшість сільськогосподарських товарів буде скасовано ввізні мита до Канади», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Важливість Угоди про вільну торгівлю для розвитку агросектору України підкреслює Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук: «Дана угода скасує ставки мита на 99,9% українського аграрного експорту до Канади, включаючи безмитний ввіз соняшникової олії, горілчаних виробів, консервованих фруктів та овочів».

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька позитивно оцінює результати переговорного процесу для вітчизняної аграрної галузі. «Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою розширює можливості експорту для українського агросектору. Продукцією, що отримає найбільш сприятливі умови на ринку Канади, є олія соняшникова, цукор, шоколад, кондитерські та хлібобулочні вироби. Також будуть виключені усі позаквотні тарифи для продуктів молочної обробки, зокрема молочної продукції, м’яса птиці та яєць», - зазначила заступник Міністра.