22.07.2015

Посівна площа озимих зернових культур під урожай 2016 року в усіх категоріях господарств прогнозується на рівні 7,4 млн. га. Про це повідомив директор Департаменту землеробства та технічної політики Володимир Топчій під час селекторної наради під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка.

За даними департаменту, загальна потреба у насіння озимих складає близько 1,6 млн. тонн. У тому числі, пшениці (1,3 млн. тонн), жита (36 тис. тонн), ячменю (198 тис. тонн), ріпаку (5 тис. тонн). «Завершується інспектування насіннєвих посівів озимих культур. Апробовано понад 580 тисяч гектарів або 80% до плану. Є всі передумови підготовки насіння високих кондицій», — наголосив Володимир Топчій.

Для забезпечення сільськогосподарських виробників насінням на пільгових умовах у ДП «Державний резервний насіннєвий фонд» в наявності 9,4 тис. тонн насіння озимих культур.

В Державний реєстр виробників насіння та садивного матеріалу внесено 713 суб’єктів господарювання. Через анексію Криму, окупацію частини територій Донеччини і Луганщини, а також посилення атестаційних вимог це на 200 менше ніж у минулі роки.