22.07.2015

21 липня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг за участю Міністра освіти і науки України Сергія Квіта на тему «Особливості вступної кампанії-2015 для жителів Криму і Донбасу».

Міністр освіти і науки зазначив, що всі кримчани, а також абітурієнти з окупованих територій мають можливість одержати українські атестати, склавши іспити екстерном. Сергій Квіт повідомив, що кримські школярі, в основному, складали тести з зовнішнього незалежного оцінювання на території Херсонської області. За словами Міністра, уточненої цифри щодо кількості абітурієнтів з Криму поки що немає, вона буде відома згодом.

Сергій Квіт також наголосив на тому, що Україна не визнає Крим російською територією, а отже МОН не визнає документи з російськими печатками або символікою так званих «ДНР» та «ЛНР».

«Спрощення вступу у виші для кримських абітурієнтів можливе тільки через зміни у законодавстві. Ми будемо звертатися до народних депутатів, до Уряду щодо внесення змін у законодавство»,- додав Міністр.

Сергій Квіт повідомив, що Міністерство освіти і науки працюватиме над нормами закону щодо випускників Криму. «Я закликаю всіх хто має конкретні пропозиції щодо цього закону - надсилати їх до Міністерства. Наразі ми не отримували жодних пропозицій з цього питання», - звернувся до громадськості Міністр.

Сергій Квіт зазначив, що зараз в деяких українських ВНЗ почали працювати кримські студії, зокрема, в Києво-Могилянській академії та Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.

На офіційному сайті МОН буде розміщена сторінка на кримськотатарській мові з інформацією про освіту для кримських татар майже із усього світу. «Ми маємо домовленість з головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим про створення окремої сторінки на сайті МОН кримськотатарською мовою», - уточнив Міністр.

Стосовно окупованих територій Сергій Квіт зазначив, що Міністерство посприяло переведенню 16 ВНЗ з окупованих територій Донецької та Луганської областей. «Але якщо хтось в Донецьку заявляє що користується ліцензією МОН України – це не правда. Ті люди, які підтримують сепаратистів, не мають ні ліцензії, ні акредитації. Ми вже зробили список із 12 осіб, яких позбавили вчених звань. Ці люди тиснули на академічні колективи, просували терористичні ідеї - такі люди позбавлені вчених звань»,- підсумував Міністр.