22.07.2015

За результатами розгляду суперечки у справі "Україна – Спеціальні заходи щодо легкових автомобілів" (DS 468), ініційованої Японією 30 жовтня 2013 року, Група експертів СОТ підготувала звіт та рекомендувала Україні скасувати спеціальні заходи щодо імпорту легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту.

20 липня 2015 року Орган врегулювання суперечок затвердив вищезгаданий звіт Групи експертів.

Провівши детальний аналіз звіту, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прийняло рішення щодо прийняття рекомендацій Групи експертів та необхідності їх виконання. Така позиція була оголошена під час проведення засідання Органу врегулювання суперечок 20 липня.

В подальшому, відповідно до положень Домовленості про правила та процедури врегулювання суперечок СОТ, Україна має визначити та повідомити прийнятний строк, необхідний для виконання рекомендацій Групи експертів. Цей строк має бути погоджений з Японією.

У рамках встановленої законодавством процедури та погоджених строків Мінекономрозвитку підготує відповідний звіт та внесе на розгляд Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі пропозиції врахувати рекомендації Групи експертів щодо скасування спеціальних заходів. Саме до її компетенції належить прийняття такого рішення.