22.07.2015

22 відбудеться спільна прес-конференція представників МОЗ України, ВООЗ та Фонду народонаселення ООН в Україні , на якій буде презентовано нову методологію дослідження випадків материнських смертей в Україні.

Методологія конфіденційного дослідження материнських смертей дозволяє детально проаналізувати усі етапи надання медичної допомоги жінці, а також вийти за межі системи охорони здоров'я та розглянути інші причини, що завадили своєчасному зверненню за допомогою та зумовили ускладнення. Вона передбачає анонімне анкетування усіх, хто приймав участь у наданні допомоги жінці, а також опитування родичів за їхньої згоди, для того, щоб зрозуміти, чому сталася смерть, і попередити подібні випадки у майбутньому.

Дослідження базується на методології ВООЗ, яка успішно працює у багатьох європейських країнах. Європейська практика довела, що конфіденційне дослідження дозволяє суттєво знизити материнську смертність (за понад 60 років впровадження методології конфіденційних досліджень у Великій Британії кількість смертей знизилася із 90 до 10 на 100 000 народжених живими).

Учасники:

1. Віктор Шафранський – заступник Міністра охорони здоров'я України;

2. Валентина Коломейчук – заступник начальника Департаменту медичної допомоги, начальник управління материнства та дитинства МОЗ України;

3. В'ячеслав Камінський – головний позаштатний спеціаліст МОЗ України із спеціальності "Акушерство та гінекологія";

3. Гунта Лаздане – програмний менеджер регіональний радник із сексуального і репродуктивного здоров'я (Регіональне Європейське Бюро ВООЗ);

4. Канат Суханбердієв – консультант ВООЗ (Казахстан);

5. Павло Замостьян – заступник Представника Фонду народонаселення ООН в Україні

Початок заходу : 11:00.

Місце проведення : МОЗ України, вул. Грушевського, 7

Акредитація ЗМІ за телефоном: 044 253 69 75.