23.07.2015

Україна завершила перший перегляд Розширеної програми фінансування Міжнародного валютного фонду (Extended Fund Facility Arrangement, EFF) та направила оновлений Лист про наміри до Меморандуму про економічну та фінансову політику Директору-Розпоряднику МВФ Крістін Лагард.

Вчора ввечері оновлений Лист підписали Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, Міністр фінансів Наталія Яресько та Голова Національного банку України Валерія Гонтарева. Цей крок відкриває перед Україною можливість призначення Ради директорів МВФ, за результатами якого Україні може бути наданий другий транш кредиту Фонду обсягом $1,7 млрд, який планується направити на поповнення золотовалютних резервів.

Мета Міністерства фінансів – стабілізація економіки України та закладання підвалин для відновлення її зростання, починаючи з 2016 року. У поєднанні з реформами, що здійснюються Урядом України, отримання нового траншу буде сприяти подальшому відновленню економіки та зміцненню довіри до України як зовні, так і всередині країни.

Підписання меморандуму слідує виконанню Україною переліку попередніх заходів, які були погоджені з МВФ, перш за все – ухваленню 16 липня Верховною Радою України чотирьох законопроектів, що роблять значний крок у реформуванні сектору державних фінансів, посиленні захисту прав українських вкладників, та в антикорупційній сфері.