23.07.2015

Міністр соціальної політики України Павло Розенко наполягає на необхідності якнайшвидшого «запуску» пенсійної реформи, запропонованої Урядом. Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Четверта влада».

Міністр нагадав, що 29 квітня цього року Кабінет Міністрів вніс у Верховну Раду 4 законопроекти щодо пенсійної реформи, у яких, зокрема, врегульовані питання переходу на єдиний принцип нарахування пенсій, модернізації накопичувальної системи та її старт з 1 січня 2017 року та розвитку недержавного рівня.

Павло Розенко підкреслив, що пенсійну реформу постійно гальмує відсутність політичної волі. «Ми продовжуємо копатися в солідарному рівні і не запускаємо інші два.  Варто згадати псевдореформи команди Януковича-Азарова зразка 2011 року, коли серйозно обмежили права пенсіонерів, підняли пенсійний вік на 5 років, але абсолютно нічого не добилися в стратегічному сенсі - тобто, зниженні дефіциту Пенсійного фонду. Минуло 4 роки, а ситуація тільки погіршилася, і, повірте, буде ставати все гіршою. Треба просто нарешті запускати всі рівні», - наголосив він.

«На жаль, в Раді поки зустрічаю дуже багато перешкод на шляху цих законопроектів, причому, в основному, це питання якихось особистих амбіцій певних політиків і нерозуміння того, що внесено. Сподіваюся все ж на краще, хоча ризики нерозуміння є, і досить серйозні, тому підключаємо експертів, ЗМІ, все, що тільки можна. Адже якщо сферу не реформувати зараз, її все одно залізно доведеться реформувати трохи пізніше, просто з ще більшими проблемами і дефіцитами», - підсумував глава Мінсоцполітики.