23.07.2015

ЯЦЕНЮК А.П. – Шановні колеги, шановні представники ЗМІ!

Сьогодні в Україні врешті відбудуться загальні збори акціонерів найбільшої енергетичної компанії України, яка має приватну частку в розмірі 49% і державну частку в розмірі 51%, це ВАТ "Укрнафта". Члени Кабінету Міністрів щойно мали зустріч з вірогідним кандидатом на голову правління цієї компанії, який має дуже серйозний досвід роботи в найбільших світових енергетичних компаніях.

Уряд вніс до Парламенту закон і цей закон був проголосований, який фактично повернув державі можливість проводити загальні збори акціонерів і впливати на діяльність компанії. Саме тому сьогодні під час засідання загальних зборів акціонерів у компанії "Укрнафта" повинен з'явитись новий голова правління. Як тільки буде підписаний контракт з новим головою правління, він одразу приступить до виконання обов’язків. Кабінет Міністрів  прийняв відповідне розпорядження щодо завдання на голосування. Під час зборів акціонерів також повинні бути прийняті рішення щодо розподілу дивідендів за 2014 р., а це сума в розмірі 1,2 млрд. грн.

Завдання, які ставляться для нового керівника компанії, це, в першу чергу, прозорість і ефективність роботи компанії, новий склад правління компанії і нові підходи в роботі найбільшої нафтової компанії країни. Не зважаючи на значне падіння цін на нафту, вірогідний керівник компанії зазначив, що є можливості як для збільшення обсягу видобутку нафти, так і для зменшення вартості такого видобутку. Сподіваюсь, що збори акціонерів пройдуть за високими європейськими стандартами, і держава як акціонер цієї компанії поважає права міноритарного акціонера. І переконані, що так само з боку міноритарного акціонера є повага до прав держави, як того, хто володіє 50+1% акцій у цій компанії.

Тому те, що Уряд пообіцяв декілька місяців тому, а саме прийняти закон, скликати засідання наглядової ради і провести збори акціонерів і призначити нового незалежного голову правління ВАТ "Укрнафта", сьогодні повинно відбутися.

Ще раз звертаюся до НАК "Нафтогаз України" і до акціонерів з тим, щоб збори були проведені в прозорий спосіб, щоб засоби масової інформації знали про всі результати голосування по всіх 30 пунктах порядку денного, який сьогодні повинен бути розглянутий, щоб прискорити після прийняття відповідного рішення підготовку і підписання контракту з новим головою правління, а новий голова правління на абсолютно незалежних умовах повинен провести конкурс на членів правління, які повинні розпочати якомога швидше виконання своїх обов’язків.

Ми очікуємо від керівництва компанії як виплату дивідендів на користь держави, так і реального покращення роботи та ефективності роботи цієї компанії в цілому.

Також Президент України, Уряд України  і Національний банк підписали новий Меморандум про співпрацю з МВФ. Очікується, що засідання Ради директорів МВФ може відбутися 31-го числа, і це дає можливість Україні отримати наступний транш у розмірі 1,7 млрд. дол. США.

Також ті закони, які були складно, але все-таки проголосовані у Верховній Раді, розкривають додаткові фінансові можливості для отримання Україною фінансового ресурсу в розмірі загалом 3,2 млрд. дол. США як від МВФ, Світового банку, так і від інших міжнародних фінансових організацій та держав, які допомагають Україні.

Вчора у нас відбулася зустріч з британською компанією, яка має значний досвід в управлінні митницями, в управлінні митницями в Європі, і сьогодні Кабінет Міністрів приймає рішення про створення невідкладно робочої групи щодо передачі низки митниць в управління британській компанії. Ми розглядаємо, в першу чергу, це Закарпатська, Львівська, Волинська, Чернівецька митниці, які повинні перейти під управління незалежної фахової компанії, і на цих митницях повинен бути наведений порядок. У першу чергу, це боротьба з контрабандою, збільшення доходів митниць. Третє – інституційна спроможність взагалі митної служби як такої. Тобто експериментально ми розглядаємо передачу цих митниць в найкоротші терміни. Голова Державної фіскальної служби отримав відповідне доручення.

Ми з Міністром фінансів займаємо єдину позицію і ці експериментальні митниці дадуть можливість нам натренувати, в тому числі і нових українських митників для того, щоб вся система митної служби, яка залишається корумпованою, яка залишається пострадянською і, на жаль, не виконує своєї основної функції – збір доходів, прозорість і чесність при митному оформленні, була реформована в найкоротший термін.

Це, власне кажучи, сьогоднішній порядок денний засідання Кабінету Міністрів.

Дякую засобам масової інформації!