24.07.2015

Сьогодні, 23 липня, у Міністерстві оборони України під головуванням Першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака відбулася розширена нарада експертно-аналітичної групи з питань проведення оборонного огляду в Міністерстві оборони та Збройних Силах України.

У нараді взяли участь керівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, персональний склад експертно-аналітичної групи з питань проведення оборонного огляду в Міністерстві оборони та Збройних Силах України, представники Адміністрації Президента України, Апарату Ради національної безпеки та оборони України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, які є учасниками оборонного огляду, Національного інституту стратегічних досліджень, а також представники Офісу зв’язків НАТО в Україні та іноземні радники при Міністерстві оборони та Збройних Силах України.

В ході розширеної наради учасники обговорили основні положення проекту Стратегічного оборонного бюлетеня України, доопрацьованого з урахуванням положень Стратегії національної безпеки України.

«Новий проект Стратегічного оборонного бюлетеня України повністю узгоджений з проектами нової редакції Воєнної доктрини України, Стратегії воєнної безпеки України, Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України та Державної цільової оборонної програми оптимізації та реорганізації Збройних Сил України до 2017 року», – підкреслив у вступному слові Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

З  доповіддю щодо основних положень проекту Стратегічного оборонного  бюлетеня України виступив директор Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України генерал-майор Павло Щипанський.

Він зазначив, що у новій редакції Стратегічного оборонного бюлетеня України удосконалено структуру документу відповідно до стандартів країн Європейського Союзу та НАТО, визначено шляхи реалізації політики у сфері оборони, завдання сил оборони та надано характеристику їх стану, окреслено перспективи реформування і розвитку сил оборони, враховано можливості держави щодо ресурсного забезпечення запропонованих реформ.

За підсумками наради перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак доручив відповідним структурним підрозділам доопрацювати положення проекту Стратегічного оборонного бюлетеня України, у тому числі з урахуванням зауважень іноземних радників при Міністерстві оборони та Збройних Силах України.

Прийняття та реалізація Стратегічного оборонного бюлетеня України забезпечить розроблення програмних та планових документів з системного реформування сил оборони.