24.07.2015

Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров провів зустріч з послами і представниками посольств, країн-лідерів G7 та керівництвом Представництва ЄС в Україні. Захід також пройшов за участю голів комітетів Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, у закордонних справах Ганни Гопко, заступника Міністра фінансів Олени Макеєвої та ін.

Мова йшла про зміни до податкового законодавства та нові перспективи для міжнародного бізнесу.

Роман Насіров представив високоповажним учасникам нову команду Державної фіскальної служби – керівників ключових підрозділів та запевнив, що відтепер фіскальна служба працює за новими правилами – надання сервісних послуг.

Увага була максимально сконцентрована на таких питаннях як відшкодування ПДВ та переплата з податку на прибуток. У свою чергу, зміни, над яким працюють Міністерство фінансів України, профільний комітет ВРУ та ДФС покликані на те, щоб змінити ситуацію та вирішити проблеми, які накопичувалися роками.

На жаль, бюджетні ліміти не дозволяють відшкодувати ПДВ за всіма заявками. На сьогодні відшкодування проходить в автоматичному режимі, існують критерії за яким воно відбувається. Проте головна проблема в тому, що борги накопичувалися роками, а бюджетних ресурсів не вистачало.

Роман Насіров зазначив, що наразі ДФС відпрацьовує механізми вирішення цих проблем та запевнив, що податкова реформа, яка проходить в Україні, покликана змінити ситуацію.

«Ми намагаємося не брати окремо якусь проблему, ми вирішуємо їх комплексно – в цьому полягає суть реформ», - наголосив Голова ДФС.

Він назвав три головні принципи, які закладаються в податковому реформу – це простота, прозорість та послідовність.

За словами Романа Насірова, вже у вересні-жовтні зміни до податкового законодавства потраплять до Парламенту, а з наступного року вони почнуть діяти.

Обговорювалося й коло митних проблем, над вирішенням яких також активно працює фіскальна служба. «Жоден напрямок, жодна проблема не залишаться поза нашою увагою», - запевнив голова він.

До процесу якісних змін долучений МВФ, який є активним учасником та радником стосовно ефективності та якості змін у роботі як самої фіскальної служби, так і податкових змін в цілому.

Триває робота і над гармонізацією багатьох законодавчих норм, підходів у роботі фіскальної служби до європейських. Кращі світові практики та досвід – це те , чим керується керівництво ДФС у процесі реформ.

Не залишається осторонь й тема корупції – ще одна глобальна проблема, як для бізнесу, так і для держави. Докладається максимум зусиль, щоб знищити це явище. Податкові зміни, зміна ключових чинників у роботі ДФС спрямовані на те, щоб знизити рівень корупції.

Високоповажні представники посольств G7 подякували за дійсно відверту розмову та підтвердили оптимістичне налаштування представників бізнесу щодо змін, які відбуваються в нашій державі.

Резюмуючи Голова ДФС зауважив, що повага та підтримка міжнародного бізнесу надважливі для України. Він переконаний, що зміни та реформи в цьому контексті відкривають нову сторінку для співробітництва та посилення бізнесових зв’язків зі світовими інвесторами.

Звертаючись до представників посольств Роман Насіров підкреслив: «Ми цінуємо вашу підтримку та терпіння, сподіваємося на зворотній зв'язок. Велике прохання довести до бізнесу наш головний меседж: ми відкриті та готові чути і обговорювати наші недоліки. Ніхто крім бізнесу не зможе нам вказати вірне рішення. Зі сторони фіскальної служби – ми переходимо від слів до практичної реалізації».