24.07.2015

Сьогодні перед Фондом постають три головних завдання: наблизити національну оцінку до міжнародних стандартів, зробити систему оцінки і роботу оцінщиків максимально прозорою і сприяти якомога ширшому залученню громадськості та саморегулівних організацій і оцінювачів до процесу регулювання цього ринку. Про це на круглому столі з питань введення змін до законодавства з оцінки у четвер, 23 липня 2015 року, сказав Голова Фонду державного майна Ігор Білоус.

Він заявив, що для досягнення таких амбітних і дуже важливих для країни цілей Фонд розробив цілу програму дій.

«Першим пунктом цієї програми, звичайно, є революційні зміни до чинного Закону про оцінку, які вплинуть практично на всі ринки країни», – сказав Ігор Білоус.

Він підкреслив, що за даними попередніх років, частка оцінки у сфері приватизації на усьому ринку оцінювання складала не більше 5%, а 95% ринку становили послуги для бізнесу і приватних осіб. Тож, як він зазначає, запропоновані Фондом зміни неабияк актуальні.

«По-перше, у всьому світі нерухомість (будівлі і земля) є єдиним об’єктом оцінки, так буде і в нас», – сказав Голова Фонду.

«Це революція, корисна для усієї держави, – підкреслив він. – Внесені зміни вплинуть на усі ринки країни, покращать якість послуг та зроблять їх більш доступними і дешевими для громадян через вплив конкуренції».

Також Фонд пропонує вдосконалити процес рецензування і відповідальності рецензентів. Крім цього, передбачено багато законодавчих новел щодо захисту економічної конкуренції на ринку оцінки.

«Ще одна дуже важлива зміна – ми пропонуємо створення Єдиної електронної бази звітів про оцінку, яка буде належати виключно державі, – заявив Голова ФДМУ. – Вона стане запобіжним заходом проти корупції і буде дійсно корисною для усіх учасників ринку, і в першу чергу – для оцінювачів, які працюють чесно».

Ігор Білоус підкреслив, що Фонд дуже розраховує на пропозиції громадськості щодо нової редакції державних стандартів оцінки.

«Закон про оцінку» буде обговорюватися і подаватися до парламенту. Тим часом, ми розуміємо наявність проблем методологічного характеру, тож ми готові розглядати пропозиції самих оцінювачів, оскільки усвідомлюємо, наскільки це важливо не лише для приватизації, а й для усіх ринків і бізнесу», – наголосив він.