24.07.2015

«Наразі Україна диверсифікує ринки збуту аграрної продукції та напрями співробітництва у галузі. Тому співпраця з Іраном для нас є важливим вектором міжнародних відносин», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі із Надзвичайним та Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран Мохаммадом Бехешті Монфаредом та представниками бізнес-делегації Ірану.

Під час зустрічі сторони обговорили дійсний стан та перспективи співпраці України та Ірану у агропромисловому комплексі, що був визнаний одним із найбільш пріоритетних напрямів співробітництва між країнами.

«За 6 місяців 2015 року Україна експортувала до Ірану сільськогосподарської продукції на загальну суму 350 млн. доларів США. На сьогодні основними експортними позиціями є насіння олійних культур (134.6 млн. доларів США), зернові (108.3 млн. доларів США) та олія (99.4 млн. доларів США). Ми розглядаємо можливість розширення співпраці з Ісламською Республікою Іран, зокрема збільшення експорту зернових та продукції тваринництва, а також реалізацію спільних програм у галузі сільськогосподарського машинобудування, освіти на науки", - повідомив Міністр Олексій Павленко.

Сторони наголосили на важливості проведення засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, запланованого на середину вересня поточного року. Даний захід сприятиме активізації співпраці між країнами.