25.07.2015

Відбулась зустріч Голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва, першого заступника Голови Комітету Марії Ніжнік та державних уповноважених Комітету Анни Артеменко, Андрія Вовка та Світлани Панаіотіді з керівником групи Європейської Комісії з підтримки України Петером Балашем  та експертами програми TAIEX.

Під час засідання учасники обговорили основні засади функціонування, пріоритети діяльності Антимонопольного комітету України, а також висловили своє бачення реформ та подальшого вдосконалення діяльності Комітету, зокрема, в сфері захисту конкуренції та впровадженні ефективної та прозорої системи державної допомоги суб’єктам господарювання.

Юрій Терентьєв підкреслив, що для Комітету Програма технічної допомоги Групи підтримки України є дуже важливою та актуальною. Він також поінформував, що в Комітеті вже розпочато роботу щодо виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема, започатковано публікацію рішень, прийнятих на засіданнях Комітету, та винесено на громадське обговорення проект рекомендаційних роз’яснень щодо порядку перерахунку штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Петер Балаш зазначив, що для України необхідним кроком є планування та впровадження реформ для активізації економічного зростання та підвищення інвестиційної привабливості. Зважаючи на це, особлива увага приділяється підвищенню ефективності діяльності Антимонопольного комітету України та розвитку конкуренції. Він також висловив сподівання, що результати діяльності Місії сприятимуть реформуванню системи захисту економічної конкуренції та виконанню зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.