25.07.2015

24 липня у Міністерстві соціальної політики України відбулася зустріч Міністра Павла Розенка з сервісним координатором програм в Україні міжнародної організації «Stabilization Support Services» Брайаном Керром та координатором проекту «КримSOS» Тамілою Ташевою щодо реалізації спільного проекту допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Цей проект започатковує Програму радників з питань вимушених переселенців в рамках Міністерства соціальної політики у Центральній, Східній, Південній та Західній Україні. Програму буде впроваджено у ключових для внутрішніх переселенців та інших незахищених спільнот населених пунктах, які визначатимуться «КримSOS» та Міністерством соціальної політики. Програма передбачає роботу 52-ох радників (двох на центральному рівні та 50-ти на рівні департаментів та районів), які координуватимуть роботу Мінсоцполітики, органів місцевої влади та внутрішніх переселенців.

Серед іншого, у рамках реалізації Програми планується серія тренінгів для відібраних представників Міністерства соціальної політики, які відбудуться в Києві. Їх проводитимуть окремо для кожного департаменту Міністерства соціальної політики.  Тренінги включатимуть лекції щодо залучення громадських організацій, теми переселенців та інших вразливих груп, а також розвиватимуть навички вирішення конфліктів.  Елементом цього етапу буде мобільна група моніторингу з питань переселенців, яка надаватиме подальшу інформацію та підтримку за темами вразливих груп, щоб і надалі мінімізувати нестачу взаємодії між Міністерством та переселенцями.

Програмою передбачається, що радники на регіональному рівні працюватимуть як місцевий контактний пункт для переселенців та маргіналізованих груп та сприятимуть обміну інформацією між Міністерством соціальної політики та регіонами, вирішуватимуть проблеми розміщення переселенців разом із поліцією та місцевими радами.

Радники на центральному рівні виступатимуть у ролі каналу комунікації з питань вимушених переселенців на регіональному рівні із тим, щоб доносити проблеми переселенців до вищих рівнів, надаватимуть підтримку своїм колегам у міністерстві щодо реагування на запити переселенців, представників громадських організацій та представників вразливих груп.

Павло Розенко під час зустрічі відзначив, що Міністерство соціальної політики вже тривалий час тісно співпрацює з міжнародними та вітчизняними громадськими організаціями у вирішенні питань внутрішньо переміщених осіб. «Волонтерський і громадський рух сьогодні в Україні став потужним партнером Міністерства, він фактично взяв на себе частину функцій держави щодо вирішення, зокрема, проблем переселенців. Адже Україна була не готова до такої кількості внутрішньо переміщених осіб, яких, за останніми даними, нараховується вже близько 1 млн. 400 тис осіб», - сказав він, висловивши вдячність тим організаціям, які допомагають державі у вирішенні цих серйозних і болючих проблем.

Глава Мінсоцполітики схвально оцінив запропоновану Програму, оскільки, за його словами, дуже важливо отримувати інформацію про проблеми безпосередньо із регіонів. «Нам потрібно бачити ситуацію знизу для прийняття ефективних рішень, а не спускати вказівки згори. Ця Програма фактично забезпечить прямий зв’язок між Міністерством та переселенцями», - наголосив він.

Як зазначив координатор програм в Україні міжнародної організації «Stabilization Support Services» Брайан Керр, перші заходи у рамках Програми заплановані вже на серпень поточного року.