25.07.2015

Україна та Білорусь відкривають нову сторінку торгово-економічного та регіонального партнерства. Про це сказав Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, відкриваючи 23-є засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва.

За його словами, країни співпрацюватимуть за кількома стратегічно важливими напрямками. Ключовими з них є локалізація підприємств білоруського машинобудування на українській території та створення спільних підприємств у Білорусі.

«Всі питання, які обговорювались під час засідань робочих груп, і все що відображено у протоколі, дасть нам можливість побачити нові аспекти взаємовідносин і у транспортній інфраструктурі. Перспективними напрямками нашої співпраці є промисловий комплекс, локалізації виробництва білоруського машинобудування на українській території та створення спільних підприємств у Білорусі», - підкреслив Віце-прем'єр-міністр України.

За словами Геннадія Зубка, одна із програм реформування України - це регіональний розвиток.

«Тому ми не випадково обрали місце проведення нашої комісії у Чернігові. Дуже важливо, щоб регіони могли контактувати напряму і налагоджувати співпрацю між собою напряму без посередників», – зазначив він.

Урядовець також, заявив, що Україна сьогодні зробила безпрецедентні кроки у напрямку лібералізації портових зборів,  спрощенню всіх процедур.

«Ми розраховуємо на вихід білоруських вантажопотоків до українських портів», - наголосив Геннадій Зубко.

Серед інших напрямків співпраці - ряд технічних питань двосторонніх відносин в частині енергетичного машинобудування, транспортної інфраструктури нафти і газу.

«Дуже важливо, що серед питань нашого засідання нова сторінка взаємовідносин України та Республіки Білорусь з точки зору регіонального розвитку, взаємовідносин між виробничими підприємствами, транспортних потоків і нових торгово-економічних взаємовідносин», – додав Віце-прем’єр-міністр України.