25.07.2015

Оновлений Закон України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» має задовольнити інтереси всіх учасників ринку: банківські установи і страховиків, аграрний бізнес та фермерів. Про це сказала заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька під час засідання робочої групи спільно із представниками Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Головна мета правок до Закону - врегулювання усього ринку страхування сільгосппродукції, підвищення фінансової стійкості страховиків, зміна механізму субсидування та розширення доступу до страхування (зокрема, для малих та середніх виробників).

Учасники наради визначили три головні напрями змін у системі убезпечення ризиків для аграріїв: зміни до законодавчої бази, оновлення аграрного пулу та співпраця з професійними страховими компаніями.

«Нам важливо налагодити ефективне партнерство між усіма учасниками агрострахового ринку - державою, страховиками та сільгоспвиробниками. Головна мета – розробити та впровадити цілісну та ефективну систему агрострахування», - зазначила Владислава Рутицька.