26.07.2015

Створення інфраструктурних об'єктів, а також паливно-енергетична, агропромислова, машинобудівна, авіаційна та космічна галузі були визначені пріоритетними для розвитку взаємовигідного співробітництва країн в ході засідання Mіжурядової білорусько-української змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, яке відбулося в Чернігові.

Крім того, Україна висловила зацікавленість у збереженні та нарощуванні поставок до Республіки Білорусь транспортних засобів, сільськогосподарської продукції, в тому числі кондитерських виробів, сировини для їх виготовлення, пива солодового, макаронних виробів, а також цементу, коліс сталевих суцільнокатаних та безшовних труб з нержавіючої сталі.

Також Українською та Білоруською сторонами були обговорені перспективи активізації співробітництва в промисловому, аграрному, енергетичному, транспортному, інвестиційному, гуманітарному та інших секторах, а також підкреслено необхідність розвитку та поглиблення традиційних торговельно-економічних зв’язків між Україною та Республікою Білорусь.

«Результати роботи Комісії з питань торговельно-економічного співробітництва демонструють зацікавленість сторін поглиблювати і розвивати двосторонні торговельно-економічні відносини між країнами, адже лише за 5 місяців 2015 року товарообіг між ними склав 1,25 млрд. дол. США», - підкреслила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

До того ж, вона наголосила на необхідності  розширення взаємної присутності на ринках двох держав через розвиток збалансованої двосторонньої торгівлі без застосування необґрунтованих торгових обмежень. Заступник Міністра зазначила, що проведення таких зустрічей є необхідним та результативним інструментом.

«Результативність проведених попередніх восьми двосторонніх робочих груп в сферах сільського господарства, транспорту, промисловості та виробничої кооперації, охорони здоров'я, енергоефективності та енергозбереження, архітектури та будівництва, стандартизації та фінансів дають можливість говорити про важливість подальших зустрічей.Тому сторони домовились продовжити практику проведення засідань галузевих українсько-білоруських робочих груп між засіданнями Комісій та підтримання регулярного діалогу між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством закордонних справ Республіки Білорусь», - повідомила Наталія Микольська.

Під час засідання сторони також прозвітували про проведення вищезазначених 8-ми двосторонніх робочих груп. Засідання комісії пройшло під співголовуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г. Зубка та заступника Прем’єр-міністра Республіки Білорусь В. Семашка. За його результатами було підписано Протокол 23-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.