26.07.2015

За перше півріччя 2015 року бюджети Рівненської області поповнилися на 100,2 млн. грн., що на 29,9 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Отримані кошти – це сукупний об’єм надходжень від оренди, продажу землі та відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва.

Найбільша частка виплат – 57,2 млн. грн. (на 15 млн. грн. більше, ніж торік) – це надходження від орендної плати. На другому місці – кошти від сплати суб’єктами господарювання земельного податку – 31,7 млн. грн. (на 10,6 млн. грн. більше показників 2014 року). Також, 11,1 млн. грн. вдалось отримати від реалізації земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що на 5,9 млн. грн. перевищує минулорічні показники. У порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва бюджети поповнилися на 205,3 тис. гривень.

Довідково

З 1 січня 2013 року центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають у власність або у користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи.