27.07.2015

24 липня, на Львівщині у рамках проведення Дня високоповажних осіб та преси у ході українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ за діями багатонаціональних підрозділів спостерігали глави оборонних відомств, вище військове керівництво та представники дипломатичних установ країн, які беруть участь у навчанні.

Дії військовослужбовців, зокрема, оцінювали Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, Віце-прем‘єр міністр – Міністр національної оборони Республіки Польща пан Томаш Семоняк, Міністр охорони краю Литовської Республіки пан Юозас Олекас, командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес, командувач корпусу швидкого розгортання НАТО генерал-лейтенант Ріккардо Марчіо, командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Анатолій Пушняков, командувач сухопутної компоненти ЗС Бельгії генерал-майор Жан-Поль Деконінг, начальник штабу Сухопутних військ ЗС Болгарії бригадний генерал Пламен Атанасов, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, почесні консули держав-учасниць навчання та інші високопосадові особи.

На початку візиту співкерівники навчання перший заступник начальника Академії сухопутних військ полковник Олександр Сивак та офіцер командування Сухопутних військ ЗС США в Європі полковник Альфред Рензі ознайомили гостей з організацією та порядком проведення навчання.

Високопосадовці оглянули інфраструктуру Міжнародного центру миротворчості та безпеки, після чого спостерігали за ходом бойового злагодження багатонаціональних підрозділів на навчальних ділянках полігону.

Візит високоповажних осіб завершився брифінгом для представників засобів масової інформації.

– Керівництво оборонного відомства має чітке розуміння проблем війська, які гостро проявились під час ведення бойових дій. Успіх на полі бою залежить від доброї підготовки. Цього року в кошторисі Міноборони передбачені кошти щодо забезпечення навчальних центрів. І це стосується не тільки Міжнародного центру миротворчості та безпеки, а й інших полігонів. Усі навчальні центри Збройних Сил України матимуть сучасну матеріальну базу, – зазначив Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, відповідаючи на запитання журналістів щодо розвитку і посилення бойових спроможностей Українського війська.

Командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес підкреслив, що сьогодні український народ повинен пишатися тим, що робить Міністерство оборони України та українські військовослужбовці для захисту Батьківщини.

– Сьогодні українські воїни як ніколи заслуговують на те, щоб ними опікувалися, надавали можливість займатися бойовою підготовкою, забезпечували сучасним обладнанням, озброєнням та високими соціальними стандартами, – зазначив він. Також генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес відзначив ефективність та винахідливість українських бійців у бою.

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт наголосив на економічній та політичній складових світової підтримки України та її незалежності.

– На даний час фінансова допомога Сполучених Штатів Америки Україні становить близько 200 мільйонів доларів. Ця сума була використана для придбання обладнання для наметів, засобів шифрованого зв’язку, аптечок першої медичної допомоги та транспортних засобів, – повідомив він.