27.07.2015

В рамках дводенної робочої поїздки до Одеси 23-24 липня заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський ознайомився з роботою державних та приватних лікувально-профілактичних закладів Одещини різних рівнів надання медичної допомоги.

Під час візиту до Одеської обласної клінічної лікарні представником МОЗ була дана висока оцінка соціально-значущого проекту «Надання безоплатної медичної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда» та результатам роботи медичного персоналу.

«Позитивно вразила комплексність підходу. Це і якісна діагностика, і своєчасна доставка пацієнта в той медичний центр, де йому нададуть кваліфіковану медичну допомогу. В Одесі це відбувається на базі відділення інтервенційної кардіології обласної лікарні, де хворим з гострим коронарним синдромом проводять стентування», - підкреслив В.Шафранський.

Зазначимо, що лише за три неповних місяці реалізації проекту (з 1 травня 2015 року) показник госпітальної летальності у хворих з гострим інфарктом міокарда в обласній клінічній лікарні знизився вдвічі – з 7,9% до 4,87%. Станом на 20.07.2015 кількість звернень за швидкою медичною допомогою з ознаками гострого коронарного синдрому склала 292 випадки, при цьому 246 осіб було госпіталізовано в реперфузійний центр обласної лікарні. Коронаровентрикулографію проведено 232 хворим, 117 пацієнтам були поставлені стенти, 55 - проведена балонна ангіопластика.

З погляду на те, що 90% медичної допомоги надається на первинній ланці та працівниками «швидкої», заступник Міністра охорони здоров’я відвідав ще амбулаторію сімейної медицини центру первинної медико-санітарної допомоги № 5, обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, а також міську станцію швидкої медичної допомоги. Віктор Шафранський зауважив, що сьогодні Міністерство охорони здоров’я працює над створенням сучасного єдиного централізованого дата-центру, який буде координувати роботу оперативних диспетчерських служб усіх регіонів України. Крім цього, за його словами, створення ефективної служби екстреної медичної допомоги європейського рівня стане можливим, якщо керівництво областей піде назустріч та знайде можливість виділити з обласних бюджетів кошти на реалізацію цієї задачі.

В ході ознайомлення з роботою підприємств приватного сектору заступник Міністра охорони здоров’я підкреслив доцільність впровадження ідеї державно-приватного партнерства в умовах реформування медичної галузі.

«МОЗ не збирається приватизувати існуючу мережу лікувальних закладів. Проте і державна, і приватна медична допомога мають право на життя. Вони можуть вдало доповнювати одне одного. Одеса є гарним прикладом такої взаємодії. Так, держава закупає у приватних медцентрів ряд медичних послуг. Однак засади державно-приватного партнерства треба ще допрацювати на законодавчому рівні», - зазначив Віктор Шафранський.

Результати робочого візиту та подальші перспективи розвитку системи охорони здоров’я Одеського регіону були обговорені під час зустрічі заступника Міністра охорони здоров’я з керівництвом області.