27.07.2015

Зелений туризм є одним з найперспективніших важелів підтримки підприємницької діяльності та залучення інвестицій в розвиток сільських територій. Про це повідомив директор Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства Олег Хоменко під час веб-конференції в ІА AgroNews.

Він зазначив, що спільно з галузевими асоціаціями створена робоча група, яка розробляє відповідний пакет законодавчих ініціатив. Найближче її засідання планується провести наступного тижня. «Це питання особливо актуальне, зважаючи на анексію Кримського півострова та неабияке завантаження південного напрямку. Сільський туризм — нове явище для нашої країни, проте ми вбачаємо його перспективним для сільських територій», -  сказав Олег Хоменко.

Директор Департаменту зазначив, що ключовим орієнтиром в цьому питанні для України є досвід країн Європейського Союзу. Наприклад, в Польщі державна підтримка розвитку сільського туризму дозволила значно підвищити підприємницьку активність та наповнення місцевих бюджетів. «Плануємо запрошувати експертів, які допоможуть імплементувати його в України. Наразі підготовлені листи до дипломатичних установ країн-лідерів сільського туризму, у тому числі пропонуємо організовувати навчання аграріїв для обміну досвідом», — додав Олег Хоменко.