28.07.2015

Бориспільська районна державна адміністрація підтримала ініціативи Держенергоефективності у напрямку підвищення енергоефективності у житлових будинках та наразі активно займається розробкою районної програми відшкодування населенню та ОСББ частини відсотків за кредитами на енергоефективні заходи.На реалізацію такої програми у 2015 році планується виділити не менше 500 тис. грн.

Намір працювати у цьому напрямку спільно з Держенергоефективності Бориспільська райдержадміністрація закріпила у Меморандумі про партнерство, співпрацю та взаємодію. Підписання Меморандуму відбулося 27 липня у рамках Форуму «Впровадження енергоефективних технологій – крок на шляху до енергетичної незалежності Бориспільського району».

«Держенергоефективності підтримує ініціативи міст, в яких відшкодовуватимуть частину відсотків за кредитами, залученими населенням та ОСББ на утеплення житла. Для нас та для держави в цілому важливо, щоб у кожному місті та селищі знали про програми з енергоефективності та активно долучалися до них», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчукта додав, що регіональні та місцеві програми з енергозбереження сьогодні прийнято в таких областях, як Львівська, Вінницька, Волинська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська.

«Нагадаємо, що держава відшкодовує частину суми кредиту на придбання «негазового» котла, енергозберігаючого обладнання або матеріалів, а за рахунок місцевих або регіональних програм передбачається відшкодування частини відсотків за кредитами. Як результат, матимемо потужний синергетичний ефект: населення отримуватиме подвійну допомогу від держави, а кількість реалізованих заходів з енергозбереження у всій країні постійно збільшуватиметься», - підкреслив Сергій Савчук.

Меморандумомтакож передбачається співпраця у таких напрямках:

· здійснення заходів щодо зменшення обсягуспоживання енергоресурсів  населенням, бюджетними та комерційними установами, а також теплогенеруючими підприємствами;

· створення сприятливих умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у сферу енергоефективності та відновлюваної енергетики;

· підтримкаукладенняенергосервісних договорів на території Бориспільського району Київської області з метою проведення масштабної енергомодернізації та інші.

«Підписання меморандуму — це великий поштовх в розвитку енергетичної галузі регіону. Адже основна наша мета — енергетична безпека та енергетична незалежність», - підкреслив Голова Бориспільської районної держадміністрації Дмитро Воронін.

Про активну роботу місцевої влади у сфері енергоефективності свідчить і нещодавно прийняте рішення Бориспільської районної ради про внесення змін до Програми енергозбереження у Бориспільському районі на 2013-2018 роки.У зміни до Програми включено заходи з переоснащення джерел освітлення, які використовують лампи розжарювання, як в державних та бюджетних установах, так і в місцях загального користування у багатоповерхових будинках та на території населених пунктів району. Крім того, передбачено 100% забезпечення бюджетних установ та організацій приладами обліку тепла.