28.07.2015

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко взяв участь у Пленарному засіданні 23-ї Міжурядової українсько-білоруської спільної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. За результатами засідання був підписаний Протокол, окрема частина якого стосується співпраці між країнами у сфері агропромислового комплексу. Сторони відмітили розвиток співробітництва у аграрному секторі та домовилися нарощувати експортно-імпортний потенціал у торгівлі продукцією АПК.

Олексій Павленко зазначив, що наразі білоруські партнери хочуть постачати до України вантажівки, трактори, іншу техніку сільськогосподарського призначення. Пропозиція України полягає у тому, щоб частина обсягу збиралася та виготовлялася тут.

Білоруська сторона наголосила на прогресі у вирішенні ряду питань щодо проведення інспекцій підприємств Республіки Білорусь, що випускають м’ясомолочну продукцію, спеціалістами Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України та висловили сподівання на подальшу конструктивну співпрацю у даному напрямі.

За результатами засідання Комісія прийняла рішення:

послідовно поглиблювати взаємовигідний товарообіг між країнами у сфері АПК;

всебічно сприяти збереженню стабільних та своєчасних взаємних постачань продукції харчової та переробної галузей;

продовжувати співпрацю між ветеринарними та фітосанітарними службами обох держав з метою сприяння збільшення взаємної присутності на ринках Республіки Білорусь та України сільськогосподарської та харчової продукції, а також зняття бар’єрів у взаємній торгівлі;

розширювати співпрацю у науково-дослідницькій сфері шляхом реалізації спільних проектів з рослинництва, тваринництва, механізації сільськогосподарських процесів та ветеринарії.

Міністр Олексій Павленко відзначив важливість співпраці із Республікою Білорусь для аграрного сектору України: «Надалі ми продовжуватимемо приділяти особливу увагу всебічній взаємодії у сферах ветеринарного та фітосанітарного нагляду, рослинництва та насінництва, а також науково-дослідницькому та регіональному співробітництву із Білоруссю».