28.07.2015

27 липня відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та обмін інформацією між Міністерством юстиції, Національним антикорупційним бюро та Міністерством внутрішніх справ з метою консолідації зусиль в частині попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень.

Меморандум підписали Міністр юстиції Павло Петренко, Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник та Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Як зазначив присутній на заході Голова Представництва Європейського Cоюзу в Україні, посол Ян Томбінський, мета цього Меморандуму - об’єднати різні інституції та надати доступ до важливої інформації для протидії таким негативним явищам як корупція.

У свою чергу Міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що новостворені органи, такі як Національне антикорупційне бюро, Національна поліція повинні мати повний доступ до всієї необхідної інформації, адже нині фактично пошук інформації, наприклад, про чиновника, який порушив закон, відбувається в Інтернеті.

«Міністерство юстиції - той орган, який є утримувачем найбільшої кількості реєстрів, сьогодні спільним рішенням підписує Меморандум про доступ до всіх баз даних, до всієї інформації, яка у нас є, для того щоб нові детективи, які набираються до Національного антикорупційного бюро, слідчі, які працюватимуть в Національній поліції змогли користуватися цією інформацією», - підкреслив Міністр юстиції. І додав, що підписання Меморандуму - перший  крок для об’єднання зусиль в боротьбі з корупцією. «Згідно з цим Меморандумом ми протягом наступних місяців плідно співпрацюватимемо по навчанню, по забезпеченню доступу детективів і всіх нових слідчих органів поліції до реєстрів Мін’юсту», - наголосив Павло Петренко.  При цьому він закликав і Державну фіскальну службу, і Міністерство аграрної політики та продовольства також забезпечити доступ до своїх баз даних.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підкреслив, що підписанням Меморандуму формалізується співробітництво трьох відомств: двох міністерств і Національного антикорупційного бюро. «Цей сьогоднішній крок – це символ початку великої практичної роботи, яку ми  разом зможемо зробити», - зазначив Міністр внутрішніх справ.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник подякував Міністерству юстиції за доступ до баз даних.«Я як слідчий можу сказати, що раніше на збір тієї інформації, яка міститься в цих реєстрах, слідчий витрачав місяць, а можливо, і більше часу. Зараз завдяки тому, що буде отримано прямий доступ до баз даних не тільки Міністерства юстиції, цей проміжок часу буде займати 5 хвилин. Ефективність проведення досудового слідства буде значно підвищуватись і відповідно буде досягнуто тих результатів, які чекає суспільство від новостворених антикорупційних органів», - підкреслив Артем Ситник.