30.07.2015

Перші заявки на розгортання мережі зв’язку третього покоління надійшли до УДЦР від мобільних операторів 24 квітня 2015 року. За три місяці видано 3239 висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв та 2119 дозволів на їх експлуатацію. Про це повідомив генеральний директор державного підприємства «Український державний центр радіочастот» Володимир Корсун.

Він також наголосив, що понад 1000 висновків щодо ЕМС надано операторам з правом тестової експлуатації на період до двох місяців - для експериментального визначення якості роботи відповідних базових станцій в мережі 3G.

В Україні йде активна робота з впровадження технології 3G. За даними операторів мобільного зв’язку, тільки у 2015 році планується встановлення 9 тисяч базових станцій, а в наступні 5 років їх кількість зросте до 30-40 тисяч.

В процесі розгортання технології зв’язку третього покоління важлива роль відводиться Українському державному центру радіочастот, фахівці якого виконують завдання щодо розрахунків ЕМС радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, видачі дозволів на експлуатацію РЕЗ та ВП, проведення вимірювань параметрів засобів зв’язку, здійснення їх технічного радіоконтролю.

На сьогоднішній день УДЦР вже сприяв учасникам ринку телекомунікацій у налагодженні процесу швидкого розвитку мереж 3G. Зокрема, підприємство стало ініціатором ухвалення низки важливих рішень щодо значного скорочення термінів розгляду заявочних документів та їх погодження з Генеральним штабом ЗС України.

Треба зазначити, що в ході опрацювання документів УДЦР жодного разу не порушив обіцяний операторам термін їх виконання.

Прозорості та відкритості процесу впровадження нової технології також сприяло рішення керівництва підприємства щодо регулярного оприлюднення на офіційному сайті даних про кількість проведених в УДЦР розрахунків щодо ЕМС РЕЗ та видачі дозволів на їх експлуатаціюдля мереж 3G.

«Ухвалюючи рішення про регулярне оприлюднення на сайті УДЦР інформації з розгортання мережі 3G в Україні, ми ставили перед собою  одразу декілька завдань. По-перше, забезпечити прозору діяльність УДЦР та створити умови для громадського контролю за розвитком нової мережі. По-друге, надати мобільним операторам можливість відслідкувати оперативність опрацювання їх заявочних документів і планувати свої наступні кроки з розгортання  мережіта розвитку бізнесу. Сьогодні ці завдання успішно виконуються», - зазначив генеральний директор УДЦР Володимир Корсун.

За його словами, впроваджений інструмент співпраці з учасниками ринку є досить зручним, а відтак і корисним для всіх сторін процесу розгортання новітньої мережі.