30.07.2015

Перші з початку 2015 року земельні торги на Сумщині відбулись у селищі Краснопілля. Землевпорядники організували два аукціони, за результатами яких бюджети місцевих рад протягом семи років щорічно будуть отримувати по 297,9 тис. гривень. На відкритих торгах було продано право оренди на 18 земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею близько 319 гектарів.

За результатами аукціону за ділянку в Ряснянській сільській раді орендарі будуть сплачувати суму у розмірі 8% від нормативної оцінки землі при встановленому законодавством мінімумі у 3%. У грошовому еквіваленті це 22 тис. грн. щорічних платежів, що у два рази більше стартової ціни. Місцевий бюджет села Сінне отримає 82,9 тис. грн. щорічно. Ставка оренди на дві ділянки площею 18 га та 13,6 га виросла відповідно до 10% та 11% від нормативної оцінки при трьохвідсотковому мінімумі.

«Земельні аукціони мають кілька переваг. По-перше, конкурентний продаж дає можливість залучати більше коштів до бюджетів місцевих рад. По-друге, унеможливлює корупційні зловживання. А головне – торги сприяють залученню інвестицій до управління землею, що дає поштовх для розвитку усієї територіальної громади», - зазначає Дмитро Глущенко, голова землевпорядної служби Сумщини.