30.07.2015

Кабінетом Міністрів прийнято постанову № 524 від 22 липня 2015 року, якою утворено Міжвідомчу комісію з питань національно-патріотичного виховання, затверджено Положення про неї та її посадовий склад.

Проект акта розроблено Міністерством молоді та спортуразом із заінтересованими органами виконавчої влади відповідно до абзацу третього пункту 10 Програми діяльності Кабінету Міністрів України, яким передбачено відродитинаціонально-патріотичне виховання.

Відповідно до Положення Міжвідомча комісія з питань національно-патріотичного виховання є тимчасовим дорадчим органом Кабінету Міністрів України, який утворено для відродження та впровадження національно-патріотичного виховання.

Основними завданнями Комісії є:

сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з питань національно-патріотичного виховання;

визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань відродження та впровадження шляхів національно-патріотичного виховання, підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади із зазначених питань;

удосконалення нормативно-правової бази з питань національно-патріотичного виховання.

Пропозиції та рекомендації Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України рішення, проект якого вносить орган виконавчої влади відповідно до своїх повноважень.

Організаційне забезпечення роботи Комісії здійснює Мінмолодьспорт.

Голова Комісії – Віце-прем’єр-міністр України – Міністр культури Вячеслав Кириленко. До Комісії входять заступники Міністрів молоді та спорту, культури, охорони здоров’я, соціальної політики, внутрішніх справ, інформаційної політики, оборони, освіти і науки, Голови Держприкордонслужби, ДСНС, СБУ, Українського інституту національної пам’яті, а також представники підприємств, установ та громадських організацій.

Прийнята Урядом постанова створила правові умови для діяльності Міжвідомчої комісії з питань національно-патріотичного виховання, що сприятиме відродженню національно-патріотичного виховання та виконанню Програми діяльності Кабінету Міністрів України.