31.07.2015

29 липня Міністр закордонних справ України  Павло Клімкін взяв участь у засіданні Ради Безпеки ООН. Ключовим питанням засідання став розгляд ініціативи щодо створення міжнародного кримінального трибуналу з притягнення до відповідальності винних у збитті літака «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17.

Під час голосування за проект відповідної резолюції 11 держав підтримали цю ініціативу, 3 утрималися – Китай, Ангола, Венесуела, і лише одна виступила проти – Російська Федерація.

Росія виявилася єдиною державою, яка стала на заваді справедливості та притягнення винних у цій жахливій трагедії до відповідальності.

Україна та весь цивілізований світ не відступляться поки не буде забезпечена справедливість та покарання винних.

Виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, зокрема, на такому:

- Резолюція Ради Безпеки 2166 зобов’язала усі країни до всеосяжної співпраці з метою проведення розслідування обставин трагедії та притягнення винних до відповідальності.

- Невідкладне покарання винних є єдиним ефективним способом попередити подібні випадки в майбутньому.

- Своїм вето Росія наважилася розтоптати сподівання усього світу і особливо сімей загиблих на справедливість і поставила себе поряд з тими, хто скоїв цей звірячий злочин.

- Проголосувавши проти, Російська Федерація «вбила» резолюцію. Однак це зловживання правом вето не вб‘є надії тих, хто постраждав. Це тільки зробить нас сильнішими і рішучішими у розробці та впровадженні ефективних та надійних правових механізмів для здійснення правосуддя.