31.07.2015

Міністерство екології та природних ресурсів України готується скоротити кількість адміністративних послуг свого відомства. Про це повідомила заступник Міністра екології та природних ресурсів Світлана Коломієць під час круглого столу «Інструменти електронного урядування для дозвільних процедур у сфері охорони довкілля». Вона повідомила, що наразі Міністерство надає 29 адміністративних послуг.

«Ми проаналізували існуючі послуги, і на сьогодні готові скоротити їхню кількість. 11 видів послуг зараз є неактуальними, протягом 2014-2015 років кількість звернень за цими послугами була мінімальною, тож вони будуть або повність анульовані, або переведені на декларативний принцип. Щодо тих послуг, що нами будуть надаватись, ми плануємо скоротити терміни надання цих послуг. Так, найпопулярніший дозвіл – надання висновку на транскордонне перевезення відходів, раніше надавався за 30 днів, і бізнес змушений був звертатись до компаній-посередників, які обіцяли отримати цей документ за 10 днів. Ми переглянули наші терміни і тепер надаємо цю послугу протягом 10 робочих днів», - пояснила Світлана Коломієць.

Вона зазначила, що перепонами на шляху до створення електронного міністерства є необхідність змін до діючого законодавства, брак фінансування та відсутність єдиних стандартів, а відповідно і ризики щодо несумісності баз даних.

«Складність самих адмінпослуг – не кожну з них можна перевести в електронний формат. Проте ми ставимо завдання максимально мінімізувати «людський фактор» у цьому процесі. Запровадження електронної системи надання електронних послуг надасть можливість застосування єдиних державних стандартів електронного документообігу та електронного цифрового підпису, 100% отримання дозвільних документів без порушення законодавства та повне виключення корупції під час отримання дозвільних документів», - зазначила Світлана Коломієць.

Довідково

Круглий стіл «Інструменти електронного урядування для дозвільних процедур у сфері охорони довкілля» відбувся в рамках проекту «Український інститут газу нетрадиційних джерел», що реалізується компанією «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестмент».