31.07.2015

Директори державних підприємств зі сфери управління Мінагрополітики несуть персональну відповідальність за роботу та стан ввірених компаній і мають доводити свою управлінську ефективність вже з перших днів після призначення. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час розширеної наради з керівниками підпорядкованих ДП.

«Сьогодні матимемо відверту розмову. Міністерство уважно слідкує за роботою підприємств та кожного директора, як тих, хто працює за діючими контрактами, так і тих, хто призначений нещодавно за результатами конкурсів. Одні з основних показників — ефективність використання державного майна та виконання фінансових планів. Нагадую всім, часи безкарного господарювання на власний розсуд залишились у минулому», — звернувся Міністр до учасників наради.

З 90 економічно активних державних підприємств лише 40 надали на погодження Міністерству проекти фінансових планів. Більшість з них — із суттєвими порушеннями строків та нормативів. В результаті рішенням Мінагрополітики звільненню підлягають 4 керівники. Зокрема, директори ДП «Світанок» Сергій Бочаров, ДП «Сільськогосподарське підприємство «Запорізьке» Володимир Кусаков, ДП «Харківське обласне сільськогосподарське підприємство по племінній справі у тваринництві» Дмитро Буряковський та ДП «Новопокровський комбінат хлібопродуктів» Андрій Яковенко. Догани оголошені директорам державного шовкорадгоспу «Чутівський» Віктору Корецькому та ДП «Сільськогосподарське підприємство «Головний селекційний центр України» Володимиру Палатаю.

«На цьому наша робота не завершується. Маємо перелік з десятками компаній, де за результатами службових розслідувань встановили недбалість керівників. Я прошу Департамент з управління державною власністю в найкоротший термін внести пропозиції щодо дисциплінарних покарань», — доручив Міністр.