01.08.2015

Комісія МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон вже перерахувала 32 902,00 тис. грн. з бюджетної програми КПКВК 2301360 «Лікування громадян України за кордоном» на лікування 17 громадян, з них 8 дітей.

29 липня відбулося чергове засідання Комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон під головуванням заступника Міністра охорони здоров`я Ігоря Перегінця. На засіданні комісії було розглянуто 27 справ громадян України, 21 особа поставлена на облік хворих, що потребують лікування за кордоном.

23 липня Комісія ухвалила рішення відправити на лікування ще 19 осіб, які потребують допомоги закордонних фахівців. Як тільки будуть перераховані кошти на рахунок Міністерства, буде ухвалено відповідне рішення про направлення хворих на лікування за кордон.

Ігор Перегінець нагадав, що у 2015 р. значно зросли видатки на бюджетну програму «Лікування громадян України за кордоном» : «Якщо минулого року на закордонну терапію для важкохворих було виділено майже 52 млн. грн., то зараз ця сума складає понад 203 млн. грн. Міністерство охорони здоров`я робить все можливе, аби максимальна кількість хворих, які потребують лікування за кордоном, могли його отримати».

Починаючи з травня 2015 р. Комісія загалом розглянула 138 справ громадян України, які потребують лікування за кордоном.

Як відомо, до зарубіжних клінік за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном» направляються пацієнти для отримання медичної допомоги, зокрема, з приводу онкогематологічних, онкологічних, нейрохірургічних, кардіохірургічних захворювань та вроджених аномалій розвитку, якщо її неможливо надати в умовах вітчизняних закладів охорони здоров’я. Після надходження до МОЗ України належним чином оформлених документів питання щодо лікування хворого розглядається Комісією МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон, яка приймає рішення щодо доцільності такої терапії в кожному окремому випадку. Міністерство охорони здоров'я України здійснює витрати, пов'язані з направленням громадян на лікування за кордон, які включають вартість лікування та проїзду хворого i супроводжуючої особи.