03.08.2015

Підвищення зарплатні персоналу передбачається фінпланамивсіхморських портів на наступний рік. Так,у фінплані ДП «Іллічівський морський торговельний порт» йдеться про збільшення видатків на заробітну плату до 60%. Документ, прийнятий урядовим профільним комітетом 30 липня, наразі буде направлено на погодження Кабінету Міністрів. Про це повідомив Андрій Пивоварськийпід час зустрічі з морськими профспілками 30 липня.

Як повідомлялося раніше, Мінінфраструктури поставило завдання всім підвідомчим підприємствам завершити 2015 рік із повністю затвердженими фінансовими планами на 2016-й.

На зустрічі підняли низку важливих питань, серед яких –скорочення штату. У відповідьМіністрзапевнив присутніх, що зміни торкнуться лише частини адміністративного апарату, та порекомендував портовикам ігнорувати провокаційні чутки про масові скорочення лінійного персоналу.

Андрій Пивоварськийтакож підкреслив, що працівники морського транспорту відтепер матимуть більше можливостей впливати на розвиток портової інфраструктури. «Можу сказати, що виконав дану під час липневої поїздки до Миколаєваобіцянку, адже зараз вже маємо відповідний наказ АМПУ про те, що 70% прибутку порту мають направлятися на його потреби. Члени портових колективів мають повне право долучатися до розробки керівництвомпрограм розвиткупортів, контролювати вчасність цього процесу та цільове використання коштів», - сказав Міністр.

Відповідаючи на питання членів профспілок про приватизацію держстивідорів, Андрій Пивоварський зазначив: «Щоб мати зрушення в цьому напрямку, потрібно, аби парламент прийняв законопроект про виключення державних стивідорів зі списку підприємств, що не підлягають приватизації. Лише після цього можна буде розпочинати передприватизаційну підготовку підприємств. Тож поки що прийнятним варіантом державно-приватного партнерства залишаються форми оренди та концесії».

Йшлося на зустрічі і про приєднання України до Конвенції про працю в морському судноплавстві (MaritimeLaborConvention), передбачене Планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Учасники заходу виступили з пропозицією прискорити процес узгодження відповідного законопроекту з зацікавленими органами влади, аби ратифікація Конвенції MLC відбулася відповідно до запланованого терміну – до кінця 2015 року. Міністр дав відповідне доручення департаменту міжнародного співробітництва відомства. Результати мають бути представлені на наступній зустрічі з профспілками морського транспорту, що попередньо запланована на серпень.