03.08.2015

Протягом І півріччя 2015 року Держфінінспекція України та її територіальні органи забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави загалом на 356,6 млн. грн. Зокрема, сума відшкодування втрат ресурсів, що були виявлені в попередні роки, становить 155,1 млн. грн. Про це повідомила Голова Держфінінспекції України Лідія Гаврилова під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції сьогодні, 31 липня.

Зокрема, за її словами, завдяки заходам, що їх вжили державні фінансові інспектори, до бюджетів, бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло понад 92,3 млн. грн. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 264,4 млн. грн.

Окрім того, реалізуючи право на звернення до суду в інтересах держави, спеціалісти Держфінінспекції пред'явили 235 позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 220,9 млн. грн. Пред'явлення ще 269 таких позовів ініційовано перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

Загалом від початку 2015 року Держфінінспекція перевірила 1 687 підприємств, установ та організацій, з яких майже на 87 % виявила порушення фінансово-господарської дисципліни.