04.08.2015

3 серпня Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зустрівся з делегацією Держави Ізраїль у складі Надзвичайного та Повноважного посла в Україні ЕліаваБєлоцерковські, старшого директора підрозділу з питань надзвичайних ситуацій, охорони об’єктів, інформації та кібербезпеки Міністерства транспорту та дорожньої безпеки Ізраїлю Даніеля Шенара та торгового аташе Держави Ізраїль Єлізабет Соловйової

Зустріч була присвячена питанням створення національної системи забезпечення транспортної безпеки України.

Міністр проінформував членів делегації про створення спеціалізованої Державної служби України з безпеки на транспорті та розробку проекту Закону України «Про забезпечення безпеки на транспорті, дорожньому господарстві та об’єктах поштового зв’язку». «Ми практично створюємо систему транспортної безпеки країни з нуля. І допомога ізраїльських спеціалістів буде просто безцінною. Знаю, що система транспортної безпеки Ізраїлю одна з найбільш розвинутих та ефективних, особливо враховуючи ті складні питання, які доводиться вирішувати вам з метою захисту об’єктів транспортної інфраструктури від терористичних загроз. Сподіваюсь, що наша спільна робота дозволить Україні наблизитись до стандартів транспортної безпеки, які сьогодні діють в Ізраїлі», – висловив сподівання Андрій Пивоварський.

Відповідно достатистичної інформації протягом 2014 року кількість незаконних втручань на об’єктах транспорту, поштового зв’язку та інфраструктури зросла у 2,9 раза (1281 випадок). Основна причина – погіршення соціально-політичної ситуації в Україні внаслідок подій в Автономній Республіці Крим, проведення бойових дій у Луганській та Донецькій областях. Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні ЕліаваБєлоцерковські окремо підкреслив важливість дієвої системи управління безпекою на транспорті в таких умовах. «Як показує наш досвід, транспортна система страждає найбільше від воєнних дій. І ми готові розказати про наші напрацювання у сфері безпеки, обговорити юридичну базу та оперативні кроки. Мені приємно, що до цього процесу приєднався спеціаліст номер один в Ізраїлі Даніель Шенар», – наголосив пан Посол.

Робота продовжиться 3 серпня у форматі семінару, під час якого буде обговорено низку питань створення національної системи забезпечення транспортної безпеки в Україні. На другому етапі, 4 серпня, заплановано проведення аудиту міжнародного аеропорту «Бориспіль», центрального залізничного вокзалу та автовокзалу м. Києва на предмет існуючої системи безпеки та оцінки її ефективності.