04.08.2015

В Україні вже обмолочено майже 50% всього нового врожаю зернових. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко. За його словами, врожайність краща, ніж минулого року.

«Пшениця: вже обмолочено площі 5,9 млн. га  - 86 % від прогнозу. І намолочено 22 млн. тонн зерна; жита зібрано на 82 тис. га – 55% від прогнозу та намолочено 202 тис. тонн зерна; ячмінь зібраний на 2,5 млн. га або 90% від прогнозу і намолочено 7,4 млн. тонн зерна; овес зібрано на 56 тис. га і  намолочено 115 тис. тонн зерно», - розповів Міністр.

Крім того, він зазначив, що хороші показники по збору ріпака. Зокрема, вже обмолочено на 626 тис. га і намолочено 1, 6 млн. тонн насіння, а це  свідчить про те, що урожайність вища,  ніж в попередній період.

Олексій Павленко також повідомив, що найбільший вал зерна обмолотили в Одеській області - 2,9 млн. тонн зерна, Дніпропетровській – 2,7 млн. тонн, Запорізькій – 2,5 млн. тонн, Миколаївській – 2,4 млн. тонн, Херсонській та Харківській по 2,3 млн. тон. Також понад 1 млн. тонн вже намолотили у Донецькій (частині, контрольованою українською владою), Кіровоградській, Полтавській, Київській, Черкаській областях.

За словами Міністра, найвища врожайність ранніх зернових культур у Хмельницькій (51,1 ц/га), Івано-Франківській (46, 6 ц/га) і Черкаській 45,8 (ц/га) областях.

«Ми бачимо однозначно, що Україна буде з хлібом. Наші обсяги споживання спрогнозовані та сплановані. По пшениці ми плануємо обсяги споживання 10 млн. тонн, ячменю 4 млн. тонн, кукурудзи -  7, 8 млн. тонн, жита - 444 тис. тонн і гречки - 171 тис. тонн. Тому, з того, що вже  намолочено і того, що ми бачимо з прогнозів, є нормальний плановий позитивний зерновий баланс», - запевнив Олексій Павленко.