04.08.2015

Уряд має на меті визначити декілька пріоритетних конкурентоспроможних галузей економіки, які можна швидко привести у відповідність до стандартів ЄС і скористатися всіма перевагами відкриття зони вільної торгівлі (ЗВТ).

«ЗВТ між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року запрацює автоматично, але це не гарантуватиме можливості доступу до усіх чотирьох свобод, які є на ринку ЄС, ми мусимо докласти зусиль. У нас є достатньо конкурентні сфери, за умови адаптації певних законодавчих норм до стандартів ЄС. Це сфера ІТ-технологій, телекомунікацій, поштових та транспортних послуг», - зазначила заступник Міністра Кабінету Міністрів України – директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції Наталія Гнидюк.

За її словами, варто зосередитись саме на тих галузях, які вже є конкурентоздатними і надати їм поштовх для розвитку. На сьогодні Уряд аналізує і вивчає ті послуги, які можуть бути найбільш конкурентними на ринках ЄС. «Ми маємо імплементувати європейське законодавство, щоб запрацювали усі механізми, і тоді ми отримаємо потужний ефект від відкриття ЗВТ», - відзначила Наталія Гнидюк. Тому є ідея найближчим часом зосередитись на 3-4 видах послуг, які можна привести у відповідність до стандартів ЄС і закріпивши цей успіх, поширювати його на інші сфери.

Окрім того, відзначила заступник Міністра Кабінету Міністрів, є значний прогрес у забезпеченні європейських стандартів технічного регулювання, і всього, що стосується стандартів української продукції, яка також може бути конкурентною на ринках ЄС. Уряд сприятиме запровадженню необхідних змін на законодавчому рівні, а бізнес повинен переглянути усі виробничі процеси, щоб гарантувати дотримання стандартів ЄС. Україна має можливості використати усі переваги від такої економічної співпраці, яку відкриває ЗВТ.