05.08.2015

У Полтавській області з початку року на відкритих земельних торгах продали право оренди на 97 земельних ділянок сільгоспризначення площею 710 гектарів.

Землевпорядна служба Полтавщини на земельних аукціонах реалізувала право оренди на 21 земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа земель, що здані в оренду на конкурсі, складає 342 гектара. Орендна плата – більше 750 тис. грн. на рік.

Земельні торги також були проведені на рівні місцевих громад. Органи місцевого самоврядування з початку 2015 року продали 76 прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 368 гектарів. Річна орендна плата сягає 656 тис. гривень.

У результаті проведення відкритих конкурентних торгів, середній розмір оренди склав 2 197 грн. за гектар. Відзначимо, що за даними Держгеокадастру середня ставка оренди земель сільськогосподарського призначення на Полтавщині складає 1 327 грн. за гектар.

Продаж земельних ділянок та прав оренди на аукціонах дозволяє залучати додатковий фінансовий ресурс до місцевих бюджетів. Отримані кошти використовуються для вирішення соціально-економічних проблем громад та реалізації програм розвитку.