05.08.2015

4 серпня в Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулась зустріч Голови Державної прикордонної служби України генерал-полковника  Віктора Назаренка та Президента Поліції Чеської Республіки Томаша Тугого. В рамках зустрічі Голова Держприкордонслужби ознайомив чеську делегацію з теперішнім станом справ, діяльністю та перспективами розвитку прикордонного відомства. Зокрема йшлось і про виконання завдань прикордонниками в зоні проведення АТО та у смузі безпеки вздовж лінії розмежування.

«Наша головна мета – створити сучасне правоохоронне відомство європейського типу, яке б гарантовано забезпечувало захист національних інтересів на кордоні. Разом з тим, ми маємо відповідати сучасним викликам та загрозам, які маємо на східній ділянці» – сказав генерал-полковник Віктор Назаренко.

Він також додав, що завдяки  широкому залученню європейського досвіду була розроблена Стратегія  розвитку Державної прикордонної служби України та наразі триває підготовка Державної цільової правоохоронної програми «Облаштування та реконструкція державного кордону» на період після 2015 року.

В ході зустрічі прикордонники поінформували чеську делегацію про стан розвитку міжнародного співробітництва, зокрема з Європейською Агенцією FRONTEX, у рамках якої українські прикордонники беруть участь разом із колегами з держав-членів ЄС у спільних операціях, які координуються Європейською Агенцією, а також у низці тренінгів персоналу.

«Такі спільні заходи, як спільні прикордонні патрулі, спільні перевірки в пунктах пропуску, постійна взаємодія на робочому рівні, обмін досвідом несення служби, тільки на користь зусиллям наших країн в убезпеченні спільного кордону» – наголосив очільник прикордонного відомства.

Прикордонники також проінформували чеську делегацію, що основними ж зусиллями в охороні кордону з країнами – членами ЄС залишається протидія контрабанді, незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів та інших засобів терору.

Наприкінці зустрічі Голова Державної прикордонної служби України та Президент Поліції Чеської Республіки обговорили перспективи розвитку співробітництва у правоохоронній сфері.