06.08.2015

Проект Закону «Про внутрішній водний транспорт»зареєстровано в парламенті 4 серпня 2015 року під номером 2475а. Після оприлюднення у травні 2015 року документ пройшов публічне обговорення з бізнес-спільнотою та експертним середовищем.Наразі його передано на розгляд керівництву Ради.

10 серпня 2015 року законопроект буде винесено на обговорення Громадської Ради при Міністерстві інфраструктури, після чого направлено до зацікавлених комітетів Верховної Ради. До кінця року проект Закону планується прийняти у 1 та 2 парламентському читаннях.

Довідково

Міністерство інфраструктури формує державну політику в галузі річкового транспорту. Ключовими завданнями відомства в цьому напрямку є відновлення судноплавства по Дніпру та підвищення конкурентоспроможності внутрішніх водних шляхів у порівнянні з іншими видами транспорту. З цією метою в Міністерстві розробили проект Закону «Про внутрішній водний транспорт», який вже зареєстровано у ВРУ. Новий Закон забезпечить ефективне утримання річкової інфраструктури та рівний доступ до неї всіх операторів. Він також спростить процедури контролю суден на внутрішніх водних шляхах і приведе українське законодавство у відповідність до європейських норм.

Триває процедура експертизи проекту днопоглиблення Дніпра та тендер на проведення днопоглиблювальних робіт. Відкриття тендерних пропозицій планується на кінець серпня. Створена наказом Міністерства робоча група працює над розробкою концептуальних підходів до обчислення річкового збору, який планується спрямувати на утримання річкових водних шляхів, будівництво, реконструкцію, модернізацію і ремонт стратегічних об’єктів інфраструктури, підтримання гарантованих габаритів суднового ходу на річкових водних шляхах тощо.