06.08.2015

Землевпорядники Запорізької області планують до кінця року продати на земельних аукціонах права оренди на 17 ділянок загальною площею 571,54 гектари. Земельні ділянки розташовані у дев’яти районах області. Цільове призначення земель – ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

За результатами проведених конкурсів визначено два виконавця земельних торгів, з якими землевпорядники уклали договори про проведення земельних аукціонів. Одну земельну ділянку площею 39,5 га на території Мелітопольського району продасть товарна біржа. Земельний аукціон відбудеться 4 вересня цього року у м. Запоріжжя.

Продаж інших 16 земельних ділянок у Бердянському, Веселівському, Вільнянському, Мелітопольському, Михайлівському, Токмацькому, Приазовському, Чернігівському та Якимівському районах здійснить протягом жовтня-грудня цього року Державне підприємство «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». На даний час фахівці розробляють проекти землеустрою по відведенню земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Також, формується пакет технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

«В квітні цього року у Запорізькій області стартували перші земельні аукціони з продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які вже довели свою ефективність. Після  реалізації на земельних торгах права оренди на 6 ділянок площею 182,13 га, ці землі отримали ефективних інвесторів. А місцеві бюджети - більше 200 тис. грн. додаткових надходжень у вигляді річної орендної плати», - відзначив  керівник землевпорядної служби Запорізької області Олександр Бондар.

Довідково

Земельні торги у формі аукціону проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Учасником земельних торгів може бути фізична або юридична особа, яка подала виконавцю земельних торгів необхідні документи, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зареєстрована у книзі реєстрації учасників земельних торгів і відповідно до закону може набувати право користування земельною ділянкою, яка виставляється на земельні торги.